sobota, 18 października 2014

Moja aktualna pielęgnacja włosów


Witam wszystkich po dość długiej przerwie, spowodowanej głównie początkiem roku szkolnego i braku czasu.
Moja aktualna pielęgnacja włosów jest dość uboga. Ale z czasem zamierzam urozmaicać ją i wychwytywać swoje błędy.

Mycie włosów:
Na początku oczywiście namaczam włosy dość ciepłą wodą. Następnie na włosy od połowy długości w dół nakładam odżywkę i po chwili spłukuję, aby zabezpieczyć włosy przed mocnymi składnikami szamponu. Szamponem myję tylko skórę głowy, a piana, która się wytwarza myje mi włosy na całej długości, Spłukuję włosy ciepła wodą i nakładam odżywkę. Staram się nie nakładać jej na skórę głowy. Po upływie ok. 2 min spłukuję odżywkę ciepłą wodą. Na samym końcu, gdy na moich włosach już nie ma odżywki, oblewam je zimną wodą, dzięki czemu łuski włosa się zamykają.

Zabezpieczanie końcówek:
Wiadomo, aby uchronić końcówki przed mechanicznymi końcówkami trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Ja robię to przy pomocy jedwabiu firmy Joanna, ale można używać do tego specjalnego serum do zabezpieczania końcówek. Kilka kropel nakładam na dłoń i rozsmarowuje je po obu dłoniach, a następnie nanoszę na suche końcówki i przeczesuje całe włosy. Dzięki temu moje końcówki są mocniejsze i odporniejsze na urazy. Odradzam używanie jedwabiu z alkoholem, który wysusza włosy.
Mój jedwab:

Dodatkowa pielęgnacja:
Od tygodnia używam wcierki Jantar, którą wcieram codziennie na skórę włosy. Muszę przyznać, że już po tygodniu widzę małe efekty wcierania jej. Ale o wcierce Jantar w następnej notce. 

Ponadto:
Włosów nie suszę w ogóle, schną naturalnie. Prostownicy używam bardzo sporadycznie, a także staram się, aby nie chodzić spać w mokrych włosach. Uważam również na zamki w kurtkach, bluzach na torebki itp. 

W jednej z najbliższych notek napiszę o moich postanowieniach związanych z pielęgnacją moich włosów.

Pozdrawiam!  :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz